Bankovú lúpež v Leopoldove mali na svedomí vojaci. Už sú za mrežami!

Policajti už obvinili páchateľov bankovej lúpeže, ku ktorej došlo ešte začiatkom júla v Leopoldove. Trnavskí operatívci iba pár dní po udalosti vypátrali prvého z nich. Išlo o 29-ročného Petra zo Serede. Neskôr sa im podarilo stotožniť aj 23-ročného Miroslava z Kostolian nad Hornádom z okresu Košice.

„Zamaskovaní a so zbraňami v rukách vtrhli v pondelok, 1. júla, krátko pred obedom do peňažného ústavu v Leopoldove. Za pár minút si z pokladní odniesli niekoľko tisíc eur v rôznych menách, nasadli do Audi a z miesta činu ušli. Auto, ktoré použili pri lúpeži, neskôr neďaleko Šúroviec pri Váhu zapálili,“ ozrejmuje priebeh udalosti krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

V súvislosti s prípadom podnikla polícia dve domové prehliadky a prehľadala niekoľko áut. „Vyšetrovateľ včera (24. júla) obvinil oboch mužov, vojakov, z lúpeže, za čo im hrozí väzenie až na 12 rokov,“ dodala hovorkyňa. Obvinení sú zadržaní v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval návrh na ich väzobné stíhanie.

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.