Polícia objasnila sériu krádeží vlámaním

Zlodeji sa neštítili ničoho a kradnuté prasa prevážali na sedadle spolujazdca.

Polícia zadržala troch podozrivých, ktorí mali nielen z domácej farmy ukradnúť živé zvieratá, ale mali sa dopustiť celkom 8 prípadov krádeží v obciach okresu Trnava a v meste Hlohovec.

Otec so synom a s ďalším komplicom vykrádali novostavby, sklady náradia a skladovacie  kontajnery. Odtiaľ odcudzili viacero kusov domácej záhradnej techniky, profesionálnu stavebnú techniku, elektroniku a rôzne druhy náradia. Vrcholom ich drzosti bola  krádež  živých zvierat, sliepok, kačíc, zajacov a ošípanej z domácej farmy. Majiteľom spôsobili krádežou a poškodením zariadenia škody za približne 14 800 Eur.

Trnavskí kriminalisti na prípade veľmi intenzívne pracovali a priamo pri pokuse o predaj nakradnutých vecí z predošlého dňa, dvoch podozrivých zadržali. Pre tretieho si prišli po ich vypočutí. Po zhromaždení dôkazov vyšetrovateľ obvinil Lukáša (24), Martina (28) a Jozefa (46), všetkých z okresu Trnava, zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Obvinení muži sú stíhaní vo väzbe.

V súvislosti s vyšetrovaním vykonali policajti aj domovú prehliadku a prehliadku nebytových priestorov. Časť nakradnutých vecí, ktoré nestačili predať, zaistili a budú vrátené majiteľom. Z ukradnutých zvierat sa, okrem prasaťa, väčšina vrátila majiteľovi.

Ak obvinených súd uzná vinnými, vo väzení si môžu posedieť tri až desať rokov.

Martina Kredatusová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

  • 2
  • 4
  • 9
  • 11
  • 12
  • 13

1 Komentár

  1. dobra práca, ale takých prípadov je viac, nevyriešených ako moji prípad vlámania do domu.

    Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.