Zlodejov opäť zlákali kamery. Už ich majú policajti!

Zdá sa, že bezpečnostné kamery sú pre zlodejov veľkým lákadlom. Najnovšie policajti v Hlohovci obvinili z krádeže monitorovacieho systému dvojicu mladíkov vo veku 23 a 26 rokov.

Kamery zaujali mužov, keď opúšťali obytný dom na Michalskej ulici. „Do dverí vsunuli noviny, aby sa nezatvorili a vyšli za roh, kde si starší nasadil kuklu,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Zamaskovaný páchateľ sa potom vrátil, prineseným skrutkovačom kamery vypáčil a podal ich komplicovi.

Lup uschovali u mladšieho. Jednu kameru sa im podarilo predať, druhú u neho našla polícia. „Spoločenstvu vlastníkov bytov vznikla škoda 450 eur,“ informovala Kredatusová.

Mladší z dvojice čelí i obvineniu z prečinu spolupáchateľstva pri ďalšej krádeži. Skutok sa stal ešte koncom februára. Išlo opäť o kamery, ktoré boli v tomto prípade nainštalované na tunajšej strednej odbornej škole.

Polícia vypátrala a obvinila celkom troch páchateľov tejto krádeže. „Okrem už spomínaného, je to i 21-ročný mladík z Bučian a rovnako starý Hlohovčan,“ dodala hovorkyňa. Obvinení si môžu posedieť v chládku až dva roky.

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.