Zlodejov nachytali pri čine! Podozriví sú i z ďalších dvoch lúpeží

Hlohovským policajtom sa podaril husársky kúsok. Na zlodejov, ktorých prichytili priamo pri čine, padlo i podozrenie z ďalších dvoch lúpeží. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

V stredu (5.12.) skoro ráno počas bežnej služby si policajná hliadka všimla podozrivú dvojicu. Chlapíci sa krčili v kríkoch na Ulici M. Benku a keď zbadali mužov zákona, ihneď sa dali na útek. Policajti však boli rýchlejší. Po vypočutí sa ukázalo, že dvojica sa mala dopustiť krádeže. „Na uvedenej ulici preliezli oplotenie rodinného domu a z kovovej, elektricky ovládanej brány, demontovali dve ramená s elektromotormi,“ uviedla hovorkyňa. Ukradnuté veci vyniesli na ulicu, kde ich nachytali policajti. Zlodeji spôsobili majiteľovi škodu 1 037 eur.

To, ale zďaleka nie je všetko, čo má podarená dvojica na rováši. Počas vyšetrovania vyšlo najavo, že sú podozriví i z ďalších dvoch krádeží. Noc predtým starší z mužov preskočil železnú bránu rodinného domu na Rázusovej ulici a ukradol z dvora 4 hliníkové disky kolies s pneumatikami. Von už bol pripravený komplic, ktorý lup ukryl do neďalekých kríkov a čakal na kupca. Spôsobená škoda dosiahla 684 eur.

Do tretice sú dolapení páchatelia podozriví i z krádeže, ktorá sa stala 1. decembra. Tentoraz zdolali plot pred rodinným domom na Družstevnej ulici. „Prešli do komory, ktorú si otvorili kľúčom zasunutým vo dverách a ukradli odtiaľ uhlovovú brúsku, súpravu kľúčov a rádio,“ informovala Kredatusová. Majiteľa tak poškodili o 215 eur.

Prípadom sa už zaoberá poverený policajt, ktorý z prečinu krádeže obvinil 26-ročného Maduničana a 21-ročného mladíka z Dvorníkov. Oboch zadržali pri páchaní trestného činu a riešia ich v tzv. super rýchlom konaní. „Za krádeže im hrozí dvojročné väzenie,“ dodala hovorkyňa.

  • DSC_0010
  • DSC_0014
  • DSC_0018

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.