Za volant si sadli i podgurážení Hlohovčania!

Alkohol na cestách opäť úradoval. Popíjanie za volantom odhalili príslušníci aj na cestách v Hlohovci. Dvaja šoféri „nafúkali“ v piatok (1. novembra). „28- ročný muž jazdil v skorých ranných hodinách na VW Golf, keď ho v meste zastavili policajti. V dychu mu namerali 0,87 mg/l, čo je 1,81 promile alkoholu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Ako ďalej dodala, o pár minút neskôr zastavili príslušníci aj vodiča Mazdy. 20-ročnému mladíkovi zo Šale namerali viac ako 2 promile. „Muž bol už v máji odsúdený za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky na 2 mesiace nepodmienečne a zároveň mu bol uložený zákaz činnosti po dobu 2 rokov. Polícia muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu môže hroziť až dvojročné väzenie,“ pokračovala Linkešová.

Tretí prípad riešili príslušníci v nedeľu (3. novembra) v miestnej časti Šulekovo. V skorých ranných hodinách tu policajti zastavili 22-ročného vodiča Škody Felícia, u ktorého zistili 1,04 promile alkoholu. Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Za zmienku stojí i prípad, ktorý sa stal pred pár dňami neďaleko Galanty. Príslušníci z Jelky tu podrobili dychovej skúške 56-ročného vodiča medzimestskej autobusovej linky. Ten totiž bezdôvodne prechádzal z kraja vozovky do jej stredu. Ako sa neskôr priznal, predtým si vypil zopár pív. V dychu mu namerali 1,15 promile. „Na druhý deň ho polícia obvinila a v „super rýchlom konaní“ mu okresný súd uložil peňažný trest a zákaz činnosti,“ dodala hovorkyňa.

Za ostatný týždeň v rámci kraja zistila polícia prítomnosť alkoholu na cestách v 69 prípadoch. Z toho u 30 vodičov a 39 cyklistov. V 11 prípadoch sa vodiči dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.