Vykrádal chaty pri Hlohovci! Už ho má polícia

Polícii sa podarilo vypátrať páchateľa podozrivého z vykrádania chát medzi Hlohovcom a Koplotovcami. Od novembra do februára tohto roku sa podozrivý muž stihol vlámať až do šiestich objektov v tejto oblasti. Prineseným náradím vypáčil uzamknuté dvere a dostal sa do interiéru, odkiaľ kradol doslova všetko čo videl. „Zväčša to boli potraviny, elektrické náradie, šatstvo, spacie vaky, gril, drogéria a podobne,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Majiteľom tak páchateľ spôsobil škodu približne za 2-tisíc eur. Podozrivého polícia zadržala pri požiari jednej z chát začiatkom júla. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia v Hlohovci z krádeže vlámaním do šiestich chát a porušovania domovej slobody obvinil 45-ročného Ľubomíra z Trnavy,“ pokračovala Kredatusová. Za tieto skutky si môže Trnavčan posedieť v chládku až dva roky.

V súvislosti so spomínaným požiarom chaty polícia obvinila 34-ročného Martina z Hlohovca. Podozrivý je z toho, že 3. júla vo večerných hodinách, v snahe pomstiť sa majiteľovi chaty, zapálil elektroinštaláciu. Pri požiari došlo k úplnému zhoreniu chaty, jej interiéru i zariadenia. Majiteľom tak vznikla škoda minimálne 1 500 eur. „Za poškodzovanie cudzej veci mu hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodala hovorkyňa.

  • DSC_0113
  • DSC_0111
  • DSC_0116

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.