Vodič nákladiaku nafúkal 2,38 promile!

Policajti obvinili 38-ročného muža z Horných Otrokoviec. Ten ešte v sobotu (6.10.) v skorých popoludňajších hodinách sadol za volant svojho nákladného auta Multicar. Problém bol v tom, že pred cestou sa značne potužil a svojou jazdou ohrozoval aj ostatných účastníkov premávky.

Policajná hliadka muža zastavila medzi Tepličkami a Hlohovcom. „Počas kontroly príslušníci vodičovi namerali 2,38 promile alkoholu,” informoval o prípade krajský policajný hovorca Michal Hanus. Obvinený si môže za tento skutok posedieť v chládku až jeden rok.

Polícia upozorňuje nielen vodičov, ale všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa pred jazdou vyhli alkoholickým nápojom, alebo iným návykovým látkam, ktoré by mohli ovplyvniť vedenie vozidla. Takýmto konaním zvyšujú riziko vzniku dopravnej nehody.

A nielen to. Taktiež sa vystavujú riziku trestného stíhania, pretože zistenie prítomnosti alkoholu nad 1 promile u vodiča motorového vozidla je trestným činom. Aj napriek veľkému počtu preventívnych akcií zo strany polície vodiči v mnohých prípadoch tento zákaz nerešpektujú a jazdia pod vplyvom alkoholu.

Polícia preto bude v značnej miere vykonávať dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a represívne na vodičov pôsobiť.

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.