Ak ste videli tragickú nehodu mladého motocyklistu z 2.7., prihláste sa na polícii

Po nehode mal v dychu viac ako 2,5 promile alkoholu

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia krátko po nehode 31-ročného muža z okr. Hlohovec. Štvrtok, 7. 7. jazdil večer na aute Alfa Romeo po ceste II/513. Za Hlohovcom pri vjazde do kruhového objazdu narazil do zadnej časti Škoda Octávia. Pri nehode sa nik nezranil.

Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 900 eur. Privolaní policajti vodičovi zo Škody alkohol nezistili, druhému namerali 1,28 mg/l alkoholu v dychu čo je 2,67 promile. Mužovi na mieste zadržali vodičský preukaz a obmedzili ho na osobnej osobe. Do rozhodnutia súdu bol umiestnený ako obvinený v cele policajného zaistenia. Za jazdu pod vplyvom alkoholu hrozí v zmysle zákona strata slobody až na 1 rok.

Ak ste videli tragickú nehodu mladého motocyklistu z 2.7., prihláste sa na polícii

Polícia naďalej vyšetruje príčiny tragickej dopravnej nehody, o ktorej sme informovali 2.7. a stala sa v Leopoldove 01.30 h. Námestím Sv.Ignáca prechádzal 20-ročný motocyklista na motocykli KTM 390 z Hlohovca. Po prejazde ľavotočivou zákrutou, na rovnom úseku cesty, narazil do zaparkovanej Škody Octavia.

Mladý vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Z predbežnej lekárskej správy vyplynulo, že vodič mal v krvi 1,71 promile alkoholu. Polícia žiada svedkov, ktorí danú nehodu videli, aby sa prihlásili na polícii.

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.