Prievidžan vylákal od ľudí z hlohovského okresu takmer 60-tisíc. Sľuboval plastové okná

V tunajšom okrese vyčíňal podvodník. Od ľudí vylákal tisíce eur a sľuboval im plastové okná. Tí sa však do dnešného dňa tovaru ani vrátenia svojich peňazí nedočkali. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

„Polícia obvinila zo zločinu podvodu 40-ročného muža z Prievidze. Od apríla do októbra minulého roku vylákal od ľudí z Hlohovca, Leopoldova a v Kľačanoch takmer 60 tisíc eur,“ uviedla hovorkyňa. Ako ďalej informovala, podvodník na základe zmluvy o dielo, ktorej predmetom bolo zhotovenie plastových okien a dverí, vypýtal od ľudí zálohy.

„Zhotovenie mal zadať do spoločnosti, ktorá sa ich výrobou zaoberá. V zmluve sa zaviazal, že objednávku dodá do 30 dní od zaplatenia zálohy. Zákazníci mužovi uverili a peniaze mu zverili,“ pokračovala Linkešová. Pri úhrade v plnej výške podnikavý Prievidžan sľuboval i zľavy. Celkovo mu naletelo 29 zákazníkov. Objednávky na okná a dvere dokonca využili aj bytové spoločenstvá a materská škola.

Do dnešného dňa sa však tovaru ani vrátenia peňazí nedočkali. Falošný obchodník ich totiž minul pre vlastnú potrebu. „Mužovi hrozí za podvod a spôsobenie značnej škody trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ dodala hovorkyňa.

Polícia opäť vyzýva občanov, najmä tých skôr narodených, aby boli opatrní. „Ak aj uzatvárate zmluvu, skôr ako ju podpíšete, preverte si jej obsah a konečného výrobcu, či spolupracuje s takouto osobou. Ak ide o serióznu ponuku, nie je dôvod, aby ste ju podpisovali, takpovediac, na kolene a v časovej tiesni,“ varuje Linkešová.

6 komentárov

 1. Trebalo by spomenúť, že išlo o obchodného partnera firmy Slovaktual, píšete tu o tom ako keby ľudia podpísali zmluvu dákemu pofidernému podomovému predajcovi okien.

  Poslať komentár
  • Napríklad, by bolo asi potrebné pred každým nákupom(aj napríklad pečiva v samoobsluhe) dať si predajcu prelustrovať, keďže tento pán Dado mal kamenný obchod.

   Poslať komentár
 2. Ludia preco nedate zarobit nasim obchodnikom u ktorych mate zaruku na serioznost. Podporujete firmy ktore vo vas vidia iba financny zisk. Nebudem menovat, podvodnikov je ich tu dost. Su tu firmy ktore sa zaoberaju vyrobou okien od A az po Z. su mozno trosku drahsie ale majitelia su Hlohovcania a maju nieco spolocne s kupujucimi. Maju svedomie a dokazu sa vam pozerat do oci aj mino BIZNISU. Neni su to hyeny. a pozor p.DADO je zamestnanec SLOVAKTUALU on pracoval pre nich iba v priestoroch ktore si prenajal SLOVAKTUAL. Tak si to vysvetlite ako chcete kde su Vase peniaze. Je mi Vas luto a dufam ze peniaze dostanete nazad a okna si date vyrobit v HC.

  Poslať komentár
  • Napríklad ako pred časom p.Michálek? Ten to tiež podobne robil a bol aj odsúdený. Lenže súdruženko prezident mu udelil amnestiu. Tak nech sa mu darí chľastať – čoskoro aj s prezidentom…

   Poslať komentár
   • P. Michálek bol len predavac ako pani co predava v trafike a robi objednavky. On objednaval ako Slovaktual a peniaze od ludi isli na iny ucet ako mali.

    Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.