Pri Hlohovci sa zrazili nákladiaky! Z kamióna unikla nafta

Vo štvrtok (7. marca) tesne pred polnocou došlo k havárii na diaľnici D1 pri Červeníku v smere od Hlohovca na Piešťany. Zrazil sa tam slovenský kamión naložený mliečnymi výrobkami s poľským nákladiakom prevážajúcim prepravky. O nehode informoval hovorca krajských hasičov Marián Hruška.

Na miesto udalosti vyštartovali štyria príslušníci z Hlohovca. „Havarovaný kamión sa nachádzal na boku mimo vozovky a nákladné vozidlo tiež mimo komunikácie,“ uviedol hovorca. Nákladiak sa neprevrátil, ale prepravky z neho boli porozhadzované po ceste.

V čase príchodu hasičov už boli účastníci nehody mimo vozidiel a bez zranení. Na mieste sa nachádzali i policajné zložky. Po krátkom čase sa však vodič kamiónu začal sťažovať na bolesť chrbtice a bola mu poskytnutá zdravotnícka pomoc.

„Následne hasiči zistili, že v havarovanom kamióne je odtrhnutá a prerazená nádrž s objemom tisíc litrov, z ktorej unikala nafta,“ pokračoval Hruška. Preto ihneď povolali hasičskú jednotky z Trnavy s ekologickým vozidlom. Taktiež vyrozumeli Slovenskú inšpekciu životného prostredia .

Trnavskí hasiči zabránili ďalšiemu úniku látky a zvyšnú časť nafty prečerpali do určených nádob. „Miesto úniku nafty bolo posypané sorpčnými látkami a komunikácia očistená,“ dodal hovorca.

Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, poľský nákladiak, ktorý šoféroval 41-ročný vodič bol pre poruchu odstavený pri krajnici. 42-ročný český vodič šoférujúci slovenský kamión si ho však všimol neskoro. Nasledovala zrážka.

„V dôsledku nárazu oba kamióny odhodilo do priekopy a následne bol zablokovaný pravý jazdný pruh,“ informovala Kredatusová. Poľský kamión sa podarilo odstrániť z cesty okolo tretej hodiny nadránom. Na odstránení druhého vozidla sa stále pracuje.

Český vodič utrpel ľahké zranenia, druhý šofér sa nezranil. Dopravná nehoda sa zaobišla bez alkoholu. „Polícia presné príčiny a mieru zavinenia vyšetruje,“ dodala hovorkyňa.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.