Aktualizované.Nehoda pri Trakoviciach. Sedem zranených!

Nepriaznivé počasie sa podpísalo i pod včerajšiu dopravnú nehodu pri Trakoviciach. Na hasičskú základňu dostali poobede hlásenie o zakliesnených osobách a nezistenom počte zranených. K udalosti vyštartovalo až desať trnavských príslušníkov.

Keď dorazili na miesto zistili, že došlo k zrážke Škody Favorit a Renaultu Megane. „V škodovke sa v čase príchodu hasičskej jednotky nachádzali 2 zakliesnené osoby,“ informoval hovorca krajských hasičov Marián Hruška. Ako dodal, ďalší piati účastníci nehody vrátane dvoch detí sa nachádzali mimo havarovaných áut.

Na miesto vzápätí prišli i zdravotní záchranári. Zakliesnených hasiči vyslobodzovali pomocou hydraulických zariadení a súčasne im poskytovali predlekársku prvú pomoc. Po príchode ďalších záchranárskych vozidiel, pomohli príslušníci naložiť zranených, ktorí boli odvezení do Fakultnej nemocnice v Trnave.

„Miesto udalosti vytýčili svetelnými kužeľmi a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín,“ dodal hovorca. K nehode sa dostavili i policajti. Vyše 2-hodinové záchranné práce si vyžiadali aj uzatvorenie cesty.

Podľa krajského policajného hovorcu Michala Hanusa 18-ročná vodička Škody z Piešťan neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky. Na zasneženej ceste dostala šmyk a prešla do protismeru. „Tam pravou prednou časťou narazila do oproti idúceho vozidla Renault, ktoré viedol 45-ročný vodič z Bratislavy,“ dodal Hanus.

Počas nehody sa vodička a jej 19-ročný spolujazdec zranili ťažko. Zvyšní spolujazdci, ako aj posádka Renaultu vyviazli s ľahkými zraneniami. Šoférovi alkohol nenamerali a vodičke na zistenie jeho prítomnosti odobrali krv. Na vozidlách vznikla celková škoda 5-tisíc eur. „Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje,“ uzavrel Hanus.

  • DSCN2675
  • DSCN2683
  • DSCN2685
  • DSCN2687
  • DSCN2703

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.