Naháňačka ako z kriminálky: Zlodejov na ukradnutom aute zastavila až streľba!

Policajti mali poriadne akčný víkend. O adrenalín sa im postaral 35-ročný Hlohovčan a jeho 24-ročný kumpán z Trakovíc. Obaja už majú na krku obvinenie z krádeže. Opletačky so zákonom mali aj predtým, avšak nepoučili sa a vyčíňali ďalej.

V sobotu (23. marca) okolo deviatej hodiny večer ukradol Hlohovčan v Trstíne Škodu Fabia. „Po predchádzajúcom dohovore odišiel do Trakovíc za 24-ročným mužom, ktorý si vozidlo prehliadol a súhlasil, že si ho kúpi,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus. Trakovčan chcel auto rozobrať a predať na súčiastky.

Plány im však prekazili policajti z Leopoldova. Hliadka sa snažila vozidlo na ceste zastaviť. Muži na výzvu nereagovali a dali sa na útek. „Policajti použili varovné signály, ale vozidlo i naďalej unikalo,“ pokračuje Hanus. Následne na jeho zastavenie použili príslušníci zbraň. Podarilo sa im to na diaľničnom privádzači D1 pri Červeníku, kde páchateľov zadržali.

Preverovaním policajti zistili, že auto je kradnuté a s inými evidenčnými číslami. „Obvinení sú momentálne v cele policajného zaistenia,“ dodal hovorca. Za tento skutok si môžu posedieť v base šesť mesiacov až tri roky.

  • krádez auta 1
  • kradez
  • kradez auta 3

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.