Na Šianci vyčíňal podpaľač!

Na koniec tohto roka zaiste nebude v dobrom spomínať majiteľ bufetu na vyhliadke Šianec. Minulý týždeň mu totiž zariadenie niekto podpálil.

K udalosti, ku ktorej došlo v piatok (28.12.) asi o tretej hodine ráno, vyštartovali miestni hasiči. Počas zásahu museli príslušníci rozobrať i strešnú a obvodovú konštrukciu drevenice. „Príčina vzniku požiaru bola stanovená ako úmyselné zapálenie,“ uviedol hovorca krajských hasičov Marián Hruška.

Prípad ihneď vyvolal búrlivú reakciu Hlohovčanov. Niet sa čo čudovať. Podobné udalosti sú v meste čoraz častejšie. V poslednom čase medzi obyvateľmi zarezonovali najmä prípady podpálených áut. „Už by bolo načase, aby polícia v Hlohovci urobila poriadok s výpalníkmi. Tých požiarov je nejako veľa,“ vyjadril sa prispievateľ diskusného fóra.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej vznikla majiteľovi škoda stanovená predbežne na 22-tisíc eur. „Polícia už začala trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci. Trestná sadba za takýto skutok je šesť mesiacov až tri roky,“ dodala hovorkyňa.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 Komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.