Hlohovčan sa vlámal do skleníka v Pánskej záhrade. Ukradol čerpadlo a dvojmetrovú palmu

Polícia v Hlohovci obvinila z prečinu krádeže 35-ročného Róberta. Hlohovčan je obvinený z toho, že sa vlámal do skleníka v Pánskej záhrade.

Prekonal dvojmetrový plot na strane od lesíka a z objektu ukradol priemyselné kvapalinové čerpadlo v hodnote asi 650 eur. Z ďalšej miestnosti ukradol takmer dvojmetrovú palmu, Washingtonia robusta, ktorá bola zasadená vo veľkokapacitnom plastovom kvetináči. Jej hodnota bola 200 eur.

Polícii sa podarilo vypátrať páchateľa tejto krádeže a naspäť získať aj ukradnuté veci, ktoré medzičasom stačil predať.  Ak súd obvinenému preukáže vinu, môže dostať trest odňatia slobody na dva roky.

Poverený policajt Obvodného oddelenia PZ v Hlohovci obvinil z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva trojicu mladíkov.

Dvaja (16 a 20) sú z Horných Zeleníc a tretí (19), v minulosti už trestaný, z Dolných Zeleníc. Obvinení sú z toho, že vo februári vo večerných  hodinách, na konci mosta smerom na Trnavu, napadli 33-ročného muža z Hlohovca.

Fyzicky na neho zaútočili, pričom poškodený sa snažil utiecť. Keď ho dobehli, pokračovali v útoku a po pár minútach odišli na neznáme miesto. Poškodený utrpel pri útoku zranenia, pre ktoré bol niekoľko dní hospitalizovaný v nemocnici a následne sa liečil asi tri týždne. Polícia útočníkov vypátrala a obvinila, pričom im môže byť uložený trest odňatia slobody na tri roky, mladistvému hrozí polovičný trest.

Zdroj: Martina Kredatusová, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.