Hlohovčan obvinený z troch skutkov! Skončil za mrežami

Polícia eskortovala 33-ročného Hlohovčana do výkonu väzby. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Na políciu zatelefonovala v pondelok (12.11.) vyľakaná matka s tým, že sa jej syn s nožom v ruke vyhráža zabitím. Na zákrok ihneď vyštartovali policajti, ktorí agresívneho muža s použitím donucovacích prostriedkov spacifikovali. Okrem vyhrážania, výtržník porozbíjal i domáce zariadenie.

Matke sa pred ním podarilo utiecť do spálne, odkiaľ privolala políciu. Počas zákroku si policajti všimli podozrivé veci, ktoré mohli pochádzať z trestnej činnosti. Na základe toho bol vydaný súhlas na domovú prehliadku. „Mnohé z vecí, ktoré v byte našli, pochádzali z krádeže predajne čajov a kozmetiky v Hlohovci, ku ktorej došlo vlámaním v noci z 8. na 9. novembra. Z predajne vtedy zmizli rôzne kozmetické a liečivé výrobky, bylinné výťažky, kamene, náramky, čaje v hodnote asi 4 660 eur,“ uviedla Kredatusová. Ako ďalej dodala, hliadka našla aj tri striekačky so zatiaľ nezistenou látkou.

Poverený policajt obvinil Hlohovčana z prečinu nebezpečného vyhrážania, prečinu krádeže a poškodzovania cudzej veci. Posledného z uvedených skutkov sa mal dopustiť ešte vo februári, keď rozbil sklo na vchodových dverách obytného bloku a poškodil výťah, čím vznikla vlastníkovi škoda 286 eur. Z dôvodu nálezu podozrivých striekačiek bude prebiehať vyšetrovanie z drogovej trestnej činnosti.

 Na základe príkazu súdu bol obvinený muž včera (15.11.) dodaný do výkonu väzby. „V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodala hovorkyňa.

  • DSC_0020
  • DSC_0074
  • DSC_0007
  • DSC_0033

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.