Do Váhu sa zrútil vrtuľník! 13-ročný chlapec nehodu neprežil

Vyhliadkový let skončil tragédiou. Stalo sa tak v nedeľu (3. marca) podvečer, keď sa 4-miestny vrtuľník súkromného prepravcu zrútil do Váhu neďaleko Serede. Pri havárii vyhasol život mladého chlapca. Ďalší traja pasažieri utrpeli zranenia. O nešťastí informoval hovorca krajských hasičov Marián Hruška.

Na miesto udalosti vyštartovali príslušníci zo Serede, Galanty, Trnavy i Hlohovca. „Havarovaný vrtuľník sa nachádzal na plytčine. Na jeho časti boli osoby volajúce o pomoc,“ uviedol hovorca s tým, že pasažieri sa zároveň snažili vyprostiť ďalšieho zakliesneného človeka. Silný tok rieky však hasičom znemožňoval prístup ku vraku. Presunuli sa preto na opačný breh.

K postihnutým sa ako prví dostali na člne príslušníci z Galanty a dopravili ich na breh. Dvoch ihneď odviezla letecká záchranka. Ostatných odovzdali do rúk zdravotníkov. „U 13-ročného chlapca službukonajúci lekár skonštatoval smrť,“ informoval Hruška. Ďalšieho zraneného odviezla sanitka do nemocnice.

Trnavskí hasiči začali vyhľadávať časti vrtuľníka po prúde na Dolnú Stredu. Nájdený vrak potom odovzdali policajtom. Okrem hasičských a policajných zložiek sa na miesto postupne dostavil i zástupca Povodia Váhu, vyšetrovateľ leteckých nehôd, ako aj príslušníci ozbrojených síl s technikou.

Na hľadaní trosiek sa podieľali bratislavskí potápači. Pre zníženú viditeľnosť miesto osvetľoval pomocou agregátu príslušník hasičskej stanice z Hlohovca. Zvyšnú časť vrtuľníka vytiahli potápači pomocou vojenskej techniky.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.