Chodkyňa zomrela na priechode, polícia hľadá svedkov

Na križovatke medzi Hlohovcom a Leopoldovom prišla o život na priechode pre chodcov 62-ročná žena. Vodič auta Peugeot Boxer jazdil v smere od Hlohovca na Trakovice. Na priechode pre chodcov, na rázcestí s čerpacou stanicou,  došlo k zrážke s chodkyňou, ktorá tadiaľ prechádzala.

Žena z Leopoldova utrpela v dôsledku zrážky s autom zranenia, ktorým na mieste podľahla.
Dychovou skúškou nebolo vodičovi zistené požitie alkoholu.

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje a hľadáme svedkov. Ak ste nehodu videli, prihláste sa, pomôžete nám pri jej objasnení. Môžete tak urobiť prostredníctvom linky 158 alebo nám napíšte do súkromnej správy na našej facebookovej stránke.

Polícia vyzýva vodičov: Venujte sa plne vedeniu vozidla, sledujte situáciu v cestnej premávke. Pred priechodom pre chodcov zvýšte opatrnosť, spomaľte a presvedčte sa, že po ňom neprechádza žiaden chodec.

Vyzývame aj chodcov: vstupujte na cestu len vtedy, keď je to pre vás bezpečné s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť prichádzajúcich áut. V strete s autom, ťaháte za kratší koniec. Buďte viditeľní, noste reflexné prvky, aby vás vodiči mohli včas spozorovať.

K bezpečnosti na cestách môže prispieť každý z nás, preto sa správajme tak, aby sme domov prišli živí a zdraví. Nikde nezomiera tak veľa ľudí, ako v cestnej premávke.

mjr. Ing. Martina Kredatusová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

  • DSCN0563
  • DSCN0565
  • DSCN0578
  • DSCN0588
  • DSCN0610
  • reflexne_vzdialenost

1 Komentár

  1. Ten prechod pre chodcov je nebezpečný a málo osvetlený

    Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.