Väzenský strážnik z Hlohovca prepadol práve prepusteného trestanca

Polícia včera zadržala príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže pre podozrenie zo spáchania lúpeže a obmedzovania osobnej slobody. 37-ročný muž z Hlohovca je podozrivý z toho, že v piatok, 1.  mája lúpežne prepadol 60-ročného muža zo Svitu.

Starší muž bol práve prepustený z výkonu trestu. Muža násilím vtiahol do čierneho auta Ford C Max pri železničnej trati v Leopoldove, prešli cez obec až do ďalšej obce Šulekovo, miestna časť Terezov. Vozidlo zastavil a muža zvalil na zadné sedadlá, kde ho prehľadal. Z ponožky mu nakoniec odcudzil takmer 3500 eur. Prepadnutého muža udrel do hlavy a spôsobil mu ľahšie zranenia.

Vyšetrovateľ ho vzápätí obvinil zo zločinov lúpeže a obmedzovania osobnej slobody na chránenej osobe a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Za jeho konanie mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Vyšetrovateľ v prípade lúpežného prepadnutia, ktorého sa dopustil príslušník ZVJS, obvinil aj druhého muža, ktorý je na úteku. Polícia žiada o pomoc pri jeho hľadaní.

Zdroj: Mária Linkešová, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


 • SnipImage

9 Komentárov

  • Tak toto je sila.takyto zlocici maju napravat vaznou.robia si tam ksefty su horsi ako ty co su tam zavrety.nechcem hanit vsetkych samozrejme hovorim o tomto konkretnom.robi zle nemo celej justicii.zavret ho a zahodit kluc.ale este pred tym ho zavret ale na mesiacmedzi vaznov nech pociti co je zivot.nevie nahodou ako sa tenprepaty bachar vola?

   Poslať komentár
 1. To bude pecka ked ho umiestnia do Leopoldova :)

  Poslať komentár
   • Teraz aspon na vlastnej kozy skusy aky je zivot mukla :0))))

    Poslať komentár
   • 60 – ročný muž = že by nejaký predčasný starobný dôchodok ?
    Ak sedel v Leopoldove = “pár rokov” ?
    Žiadne nákupné centrá, neplatia za nájom domu…
    Rátaj napríklad : 12 mesiacov x 300 € = došlo ti ?

    pekný deň.

    Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.