V Hlohovci úradovali bankomatoví podvodníci!

Dvaja podnikavci si chceli pred Vianocami prilepšiť. Rozhodli sa preto vyskúšať bankomatový podvod. Pomôžte polícii pri pátraní!

„Obaja muži sú podozriví z toho, že v Hlohovci prilepili na funkčný bankomat, na otvor, ktorým sa vydávajú peniaze, kovovú lištu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Sivočierna lišta s rozmermi 21,5 x 3 centimetre mala zachytávať hotovosť klientov.

Na podvod upozornili samotní obyvatelia, ktorí bankomat použili. Netušili, že predtým tam úradovali podvodníci, takže na peniaze čakali márne. Najprv si chcel hotovosť vybrať 37-ročný muž. Bankomat mu sumu nevydal, ale transakciu zúčtoval.

Po ňom prišiel k zariadeniu ďalší klient a situácia sa zopakovala. Muži sa prizreli bankomatu bližšie a všimli si nalepenú lištu. Peniaze však pod ňou neboli. Na to ihneď zalarmovali políciu.

V prípade, že ste podozrivých na fotografiách spoznali zavolajte na známe číslo 158.

„Zároveň by sme chceli upozorniť občanov, aby boli obozretní pri vyberaní peňazí z bankomatov. V prípade, že by ste si všimli akékoľvek prídavné zariadenie, odporúčame ihneď kontaktovať políciu,“ varovala hovorkyňa.

  • 1
  • 2
  • 3

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.