Šulekovčania vykrádali domy! Už sú v rukách polície

Traja Šulekovčania spoločne vykrádali domy. Tomu je však koniec. Polícia ich chytila priamo na úteku z miesta činu. O prípade informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Koncom januára v doobedných hodinách sa trojica vlámala do rodinného domu v Horných Orešanoch. Muži zariadenie dôkladne prehľadali a vzali si rôzne šperky. Krátko pred obedom už raboval vo vnútri iba jeden zo zlodejov a kumpáni ho čakali v pristavenom aute. „V tom čase sa vrátil domov jeho 25-ročný obyvateľ, ktorý keď videl vypáčené dvere a počul šramot, zavolal na linku 158,“ uvádza hovorca. Prichytený zlodej zobral do ruky kuchynský nôž a rozbehol sa von za svojimi spoločníkmi. Potom spoločne ušli smerom na Trnavu.

Vtedy už boli privolaní policajti na ceste. Krátko pred pol jednou si motorizovaná hliadka všimla podozrivé auto na Zelenečskej ulici v Trnave. Policajti vozidlo zastavili a skontrolovali. Na miesto dorazil i privolaný výjazd. Zlodejov ihneď prezradili ukradnuté šperky aj kuchynský nôž. „Následne policajti obmedzili mužov na slobode,“ pokračuje Hanus. Poverený príslušník ich už obvinil z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody. Šulekovčanom vo veku 54, 44 a 22 rokov hrozí, že za tento skutok si za mrežami posedia až dva roky.

Okrem toho vysvitlo, že nejde o žiadnych nováčikov. 24, 21 a 1-krát súdne trestaných obvinili aj z ďalších prečinov. Vlani v decembri kradli v rodinnom dome v Krakovanoch, odkiaľ si pobrali elektroniku a šperky za 3 200 eur a za ďalších 200 eur poškodili majiteľovi zariadenie.

V polovici januára tohto roku zas rabovali vo Veselom. Tam vyrazili balkónové dvere na dome a ukradli veci takmer za 760 eur. Poškodením navyše spôsobili vlastníkovi ďalšiu 600-eurovú ujmu. „Mužom za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodáva hovorca.

1 Komentár

  1. 24 a 21 krat trestany – z toho pekne vidiet, co im v skutocnosti „hrozi“. Toto je neskutocna sabotaz od justicie. Vie mi niekto vysvetlit, preco ich vlastne vobec netrestaju a zamerne nechavaju terorizovat obyvatelstvo ??? Vrana k vrane…? profesijna sudrznost…? Sudcovia, nehambite sa za toto brat 13. a 14. plat ? Toto by dokazal hociaky vajda v osade – pohrozit prstom ! Stokrat fuj vasim ctihodnostiam !!!

    Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.