Pomôžte pri pátraní!

Polícia ešte v septembri informovala o lúpeži, ktorá sa stala 21.9., krátko po pol štvrtej popoludní, v záložni na Hlavnej ulici v Trnave. Neznámy páchateľ pristúpil k pultu s pokladňou a na 31-ročnú predavačku namieril zbraň so slovami: „Daj mi všetky prachy!“  Tá mu zo strachu o svoj život a zdravie hotovosť 1 340 eur vydala. Páchateľ potom z miesta ušiel.

Polícia žiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po mužovi vysokom približne 190 cm, s čiernymi, mierne prešedivenými vlasmi, neupraveným zovňajškom, vo veku 40-50 rokov. Oblečené mal čierne nohavice, biele tenisky, olivovo zelenú bundu a na očiach okuliare.

Krajský policajný hovorca Michal Hanus informoval aj o inej lúpeži, ktorú momentálne polícia vyšetruje. Ide o prípad, ktorý sa stal 29. októbra, krátko po pol tretej popoludní v tej istej záložni. Neznámy páchateľ vošiel dnu a s krátkou guľovou zbraňou v ruke namieril na pracovníčku so slovami: „Daj peniaze!“ čo viackrát zopakoval. Pracovníčka mu zo strachu o svoj život hotovosť vydala. Páchateľ potom z miesta ušiel. K zraneniu osôb nedošlo.

Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre lúpež. V prípade vypátrania a obvinenia hrozí páchateľovi za tento skutok trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Polícia pracuje s verziou, že ide o rovnakú osobu, ako v prípade prvej lúpeže. Ak ste muža na záberoch spoznali, kontaktujte ktorýkoľvek útvar PZ alebo zavolajte na bezplatnú linku 158.

  • Snapshot - 1
  • Snapshot - 2
  • Snapshot - 3
  • Snapshot - 4
  • Snapshot - 5

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.