Pomôžte pri objasnení dopravnej nehody!

Polícia žiada o pomoc pri objasnení dopravnej nehody. K udalosti došlo v Hlohovci ešte vlani, 6. novembra. O výzve informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Nehoda sa stala o 6:00 hod. ráno v centre mesta, pri predajni O2. Auto tam zrazilo chodca. „K nehode došlo tak, že vodička osobného auta Toyota Yaris odbočovala z Ulice SNP vľavo na vedľajšiu cestu, na Námestie sv. Michala. Tu došlo k stretu s chodcom, ktorý prechádzal mimo vyznačený priechod pre chodcov, v miestach, kde je umiestnené zábradlie a betónové kvetináče,“ informovala Kredatusová.

Ako ďalej uviedla, 63-ročný Hlohovčan utrpel pri nehode zranenie panvy. „Polícia žiada svedkov, ktorí túto dopravnú nehodu videli, aby sa prihlásili na dopravnom inšpektoráte v Piešťanoch na čísle 0961 14 3515 alebo prostredníctvom linky 158,“ dodala hovorkyňa.

Zároveň polícia pripomína chodcom, že pri prechádzaní cez cestu sú povinní prednostne použiť priechody pre chodcov. Chodci musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. To platí aj voči vodičom odbočujúcim na cestu, cez ktorú chodci prechádzajú. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich áut nemôže bezpečne prejsť.


6 Komentárov

  • A co chcu objastnit ?? Vbehol jej do cesty tam, kde nemsl co robit … a chodcov na hlohovej by som pozrazala vsetkych co tade prebehuju len tak kade sa im hodi.

   Poslať komentár
   • ved ti ludia v HC si chodia cez cestu jak zvierata a prebehuju si zestrani na stranu jak im vechadza krok na cestu nech sa nauča prechadat cez cestu to sa učia aj male deti škôlke

    Poslať komentár
 1. to su ti chodzi mal ist po prechode jednoznačne bol na vine jake objasnenie

  Poslať komentár
 2. radšej by mali objasniť nehodu z 28.októbra z Hlohovej kde 25 ročná P..a zrazila na prechode ženu a nebrzdila tá suka!!! DNES BEHá NA SLOBODE!!!

  Poslať komentár
 3. Ta slecna ma za sebou vplyvných ludi z HC preto sa jej to prepecie. Ty co nevedia, ta nevina pani zomrela.

  Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.