Mladík z Hlohovca zrazil dve ženy

Polícia včera (12. 5.) informovala o tragickej dopravnej nehode v obci Ratnovce. K dopravnej nehode došlo krátko po 17.00 hod. 20-ročný vodič z Hlohovca išiel v smere od obce Sokolovce. Pravdepodobne prekročil rýchlosť v obci a pri prejazde ľavotočivou zákrutou dostal s autom Honda Civic šmyk.

Mladý vodič stratil kontrolou nad autom a vyšiel na chodník, kde narazil do dvoch žien. 75-ročná žena a jej 51-ročná dcéra, obe z Piešťan utrpeli nárazom ťažké zranenia. Staršia zo žien na následky zranení na mieste nehody podľahla. Druhú ženu v kritickom stave s vážnym poranením hlavy, končatín a brucha previezli záchranári vrtuľníkom do nitrianskej nemocnice.

Polícia podrobila na mieste mladého vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Na mieste mu policajt zadržal vodičský preukaz. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre usmrtenie a ublíženie na zdraví a pribral znalcov zo súdneho lekárstva a cestnej dopravy. Okolnosti  a príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

Polícia apeluje najmä na mladých vodičov, aby zbytočne neriskovali a jazdu prispôsobili najmä svojim skúsenostiam  a zručnostiam za volantom. Nerozvážnosť a prirýchla jazda je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd.

V zmysle zákona je vodič povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať.

Zdroj: Mária Linkešová, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave

 • DSC_0098
 • DSC_0100
 • DSC_0110

3 komentáre

 1. Takto to dopadne keď neskúsený parghant machruje.. Určite nešiel len 70 ako on tvrdil. Bez mylosti by som mu dal 25 rokov na tvrdo..

  Poslať komentár
 2. A ja by som dal tebe dozivotie za takyto nazor. Kazdy moze spravit chybu, nesiel rychlo s tym ze chcel niekoho zrazit (teda dufam ze nie).

  Ja by som mu zas dal domace vezenie alebo nejaky podobny trest. Vazenie by som nechal pre ozajstnych zlocincov, ktori robia zlociny vedome.

  Poslať komentár
  • zrazil by som ho v 120km rychlosti nech pociti tu masaz primitiv jeden nadrogovany !!!!!!

   Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.