Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/home/regmedia/krimi.hlohovecko.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/home/regmedia/krimi.hlohovecko.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Kalamita pretrváva. Policajti varujú!

Kalamitný stav počasia pretrváva, z dôvodu uzatvorenia hraničného prechodu Rajka sa komplikuje doprava kvôli odstaveným kamiónom. Polícia okamžite začala vzniknutú situáciu operatívne riešiť. Cestou operačných stredísk zabezpečila, aby Česká a Poľská republika zastavila premávku kamiónov na naše územie. To znamená, že už pred vstupom na územie Slovenskej republiky sú kamióny odstavované na odstavných plochách. Cieľom je zabránenie tvorby ďalších kolón a tým aj sprejazdnenie ciest.

Maďarsko uzatvorilo do odvolania diaľničný hraničný prechod Rajka pre nákladné motorové vozidlá. Z dôvodu odstavených nákladných vozidiel sa komplikuje doprava na viacerých úsekoch ciest. V teréne je maximálny počet policajtov, ktorí usmerňujú dopravu. Polícia preto vyzýva vodičov, aby sa riadili ich pokynmi.

Trnavská polícia nákladné vozidlá nad 7,5 tony smerujúce po diaľnici D1 v smere na Bratislavu otáča späť na križovatke Voderady smerom na rýchlostnú cestu R1. Na diaľnici D1 je zhustená premávka z dôvodu, že v pravom jazdnom pruhu sú odstavované nákladné vozidlá a doprava pre osobné vozidlá je smerovaná do jedného jazdného pruhu. Dopravná situácia je značne komplikovaná. V prípade, že vodiči smerujú do Bratislavy, polícia vyzýva, aby použili starú cestu.

Je nutné, aby vodiči zvýšili pozornosť za volantom. Nakoľko sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu, je potrebné znížiť rýchlosť a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami. Dodržiavaním týchto zásad sa šoféri vyhnú zbytočným kolíznym situáciám.

Zvýšená opatrnosť je na mieste aj v prípade ostatných účastníkov, najmä chodcov. Tí by mali dávať pozor hlavne na priechodoch pre chodcov. Treba si uvedomiť, že brzdná dráha vozidla sa pri zasnežených cestách predlžuje, preto pri nepozornom vkročení na vozovku sa tak vystavujú možnému riziku stretu s vozidlom.

Zdroj: Prezídium Policajného zboru
Foto: KR HaZZ Trnava

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.