Hlohovčan sa vyhrážal, že podreže svoje deti. Zasahoval policajný vyjednávač

V nedeľu (26.1.), krátko pred 13. hodinou, prijali policajti oznámenie ženy, že sa druh s nožom v ruke vyhráža zabitím nielen jej, ale aj dvom maloletým deťom. O prípade informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Keď chcela žena s dvojročnou dcérou a päťročným synom z bytu odísť, muž vtiahol deti dnu. Vzápätí z bytu kričal, že chce od policajtov zbraň s tromi zásobníkmi, inak deťom ublíži,“ uviedla hovorkyňa. Svoje požiadavky napísal aj na kus papiera, ktorý vyhodil z okna.

Počas drámy zasahoval aj policajný vyjednávač. Zásahovej skupine policajtov sa po dvoch hodinách podarilo muža spacifikovať a zdravé deti odovzdať matke. Po incidente Hlohovčanovi namerali v dychu viac ako 3 promile alkoholu.

Tridsaťšesťročný ročný muž je podozrivý z prečinu nebezpečného vyhrážania a zločinu vydierania, za čo mu hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Keď bude muž schopný vypovedať, polícia ho vypočuje a spracuje návrh na jeho väzobné stíhanie. Už v minulosti sa dopustil násilnej trestnej činnosti, za čo mu súd uložil podmienečný trest,“ dodala Linkešová.


2 Komentárov

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.