Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/home/regmedia/krimi.hlohovecko.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/home/regmedia/krimi.hlohovecko.sk/wp-content/plugins/wordpress-firewall-2/wordpress-firewall-2.php on line 300

Drogový díler z Brestovian skončil za mrežami

Polícia sa môže pochváliť ďalšou úspešnou akciou, ktorou sa jej podarilo zmariť drogovú trestnú činnosť. Tentoraz odhalila dom, kde sa „varil“ pervitín. Udialo sa tak v noci zo štvrtka na piatok (19.-20. júla) v Brestovanoch.

Pri razii si trnavskí príslušníci s pohotovostným policajným útvarom museli najprv poradiť s agresívnym psom, ktorý na nich zaútočil. Následne vnikli do domu, kde zadržali 6 osôb.„Pri prehliadke zaistili množstvo stôp ako nádoby z varného skla, igelitové vrecká s obsahom sypkých a kryštalických látok,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Podobné látky sa nachádzali aj na barovom pulte v kuchyni, kde boli rozdelené do kôpok a rozsypané na sporáku.

Príslušníci ďalej zaistili sklenené nádoby a bandasky s chemikáliami a rôzne náradie na výrobu metamfetamínu. V dvojitej podlahe na povale objavili sklenenú nádobu s bielou látkou. „Z predbežného skúmania bolo zistené, že v dome sa nachádzalo 729 g efedrínu, ktorý slúži ako prekurzor na výrobu drogy a 36 g látky obsahujúcej metamfetamín,“ dodala hovorkyňa. Podľa jej vyjadrení by sa z látky dalo vyrobiť minimálne 502 jednorazovych dávok a ich celková hodnota by na čiernom trhu predstavovala asi 3 500 eur.

Na základe zaistených dôkazov vyšetrovateľ obvinil 40-ročného muža z Brestovian, ktorý v dome býval. Dílera už polícia eskortovala do väzby. V prípade uznania viny strávi za mrežami 10 až 15 rokov. Ostatné osoby zadržané v dome polícia prepustila po vypočutí na slobodu.

  • Brestovany
  • Brestovany 1
  • Brestovany 2
  • Brestovany 3
  • Brestovany 4

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.