Agresívny pes napadol chlapca v Leopoldove. Zasahoval vrtuľník!

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra zasahovala včera (20.10.) vo večerných hodinách v Leopoldove. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k 8-ročnému chlapcovi, ktorého pohrýzol pes.

Privolaný vrtuľník z Nitry pristál na ihrisku v Leopoldove, kde jeho posádka prevzala pacienta od záchranárov Rýchlej zdravotnej pomoci. Chlapec mal závažné skalpačné poranenie hlavy a hryzné rany po celom tele. Leteckí záchranári pacienta na mieste ošetrili a pripravili na letecký transport.

V stabilizovanom stave bol vrtuľníkom prevezený do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave.

Prípadom sa už zaoberajú i policajné zložky. „Polícia vyšetruje ublíženie na zdraví, ku ktorému došlo v nedeľu (20.10.) okolo 17.00 h v meste Leopoldov. Z otvorenej brány rodinného domu vybehol pes a napadol dieťa hrajúce sa na ulici. Išlo o Argentínsku dogu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Okolnosti prípadu polícia vyšetruje.

Zdroj: Vrtúľníková záchranná zdravotná služba (www.ate.sk)

4 komentáre

 1. Ten chlapček ho musel dráždiť! Inak by pes nezaútočil bezdôvodne!

  Poslať komentár
  • ten pes bol nervovy vzdy ked siel ckovek okolo. sam tade chodievam a ten pes vzdy steka a vrci ako najaty. chlapci sa hrali blizo ich domu ale urcite ich neprovokovali.

   Poslať komentár
  • .. nič v zlom, ale netreba byť tak naivný divák.

   Poslať komentár
 2. Hlavne by sa mali aj vyššie moci uvedomiť, že tu nejde veľakrát o psa ale o majiteľa.

  Keď je raz pes agresívny, ako môže újsť spoza brány?
  Ako sa dostal k tomu aby bol taký agresívny? Výchova majiteľa?

  Poznám argentínske dogy, nebývajú vôbec nabrúsené, milujú deti a pod. V Leopoldove a okolí HC idú na prechádzky ľudia napr. s pitbulom, ktorý nemá košík, nie je na vodítku, to by ani nevadilo! Ale je agresívny, útočný.. ako môže byť pustený, nepochopím!

  Chlapčekovi veľa zdravia bez trvalých následkov, bude to boj. Takíto majitelia by mali ísť sedieť, ubližujú nevinným!!!

  Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.