Viacnásobného zlodeja chytili policajti v Pánskej záhrade

V utorok (10. 9.) dopoludnia zadržali miestni policajti v Pánskej záhrade v Hlohovci páchateľa podozrivého z viacerých krádeží. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Deň predtým podozrivý prešiel cez dieru v plote na dvor rodinného domu v Hlohovci. Na okne do obývačky roztrhol sieťku proti hmyzu a z domu ukradol pánsku bundu. Domáci ho však vyrušil a tak sa dal páchateľ na útek. Ukradnutú bundu počas úteku zahodil na futbalovom ihrisku. Po tom, ako na druhý deň policajti podozrivého chytili, vysvitlo, že zadržaný je podozrivý aj z iných krádeží. Poverený príslušník tak 32-ročného Hlohovčana obvinil celkom z piatich krádeží.

18. augusta ukradol páchateľ v obci Koplotovce z chodby obytného domu horský bicykel v hodnote 250 eur. O tri dni neskôr v Hlohovci na Ulici Za poštou vykradol páchateľ servisnú predajňu kozmetickej spoločnosti. Ukradol odtiaľ prehrávač, dekoračné kamene a rôznu vlasovú, telovú a dekoratívnu kozmetiku. Majiteľovi tak vznikla škoda 1655 eur.

O ďalšie tri dni kradol na Ulici Bottovej. Bez použitia násilia si otvoril bránku na rodinnom dome, následne dvere do bytu a z chodby ukradol voľne položenú dámsku kabelku. V nej mala majiteľka 3 mobilné telefóny, peňaženku s peniazmi, rôzne osobné veci, doklady a platobné karty. Navyše v nej mala aj manželovu peňaženku s dokladmi a platobnými kartami. Manželom páchateľ spôsobil škodu 1560 eur. 29. augusta vzal páchateľ zo súkromného hotela v Hlohovci z časti prístupnej pre verejnosť kosačku.

Poverený príslušník polície obvinil z krádeží a porušovania domovej slobody Juraja z Hlohovca, ktorý sa v decembri minulého roka vrátil z výkonu trestu odňatia slobody. Polícia ho zadržala a umiestnila do policajnej cely s podnetom pre prokurátora na väzobné stíhanie. V prípade uznania viny súdom mu môže byť uložený trest odňatia slobody na dva roky.


 • -002
 • -004
 • 006
 • -007
 • -015

2 Komentárov

 1. Bol to Juro Zachar ,vychírený fetak ktorý vykradol celí hlohovec. treba mu dat riadny trest,to čo si zasluži.

  Poslať komentár
 2. Chcem aby ste vedeli ze ten koment čo tu je napísaný v mojom mene písal pán belada. Nie je to po prvý krát co komentoval niečo v mojom mene.

  Poslať komentár

Poslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.